Три кити успіху дизайнера-фрілансера або як підлітку стати дизайнером-фрілансером та заробити перші гроші

Нумо розберімо, які навички допомагають дизайнеру-фрілансеру бути успішним та затребуваним на ринку.
Перша навичка – креативність. Це вміння придумати візуальні рішення для бізнесу.
Друга навичка – професіоналізм, володіння робочими інструментами. Це допомагає візуалізовувати ідеї.
І третя, напевно, найголовніша навичка – вміння подати та продати свою ідею.
Саме так характеризує необхідні умови успіху провідний викладач курсу з комп'ютерної графіки та дизайну Академії СТАРТ_ІТ, член Спілки дизайнерів України, магістр образотворчого мистецтва, рекламний дизайнер Уляна Кертуцька та наголошує на їх нерозривності. Без однієї з цих трьох складових успіх дизайнера, який пробує себе на «вільних хлібах», є досить сумнівним.

Опанування підлітками цих трьох ключових навичок закладено в програму курсів «Базова дизайн-підготовка» та «Професійна дизайн-підготовка».
Про особливості ринку фрілансу, тенденції в ІТ-індустрії та власне про сам авторський курс з графічного дизайну поговоримо з Уляною Кертуцькою.

Пані Уляно, перше питання – в чому «родзинка» спецкурсу? Чим він відрізняється з поміж інших?

Родзинка нашого курсу – це інструментарій дорослого фрілансера, який вже є готовий братися до роботи з тими чи іншими проектами і заробляти гроші. Я сама пройшла цей шлях, збирала його по крупинках.

Я розумію, де є камені спотикання і яким чином побудувати свою роботу так, аби за якомога меншу кількість кроків здобути найбільший результат. Це власне називається – раціональний підхід. Питання, відповідь на яке ми часто шукаємо - як організувати робочий процес так, аби видалити з нього зайве та непотрібне і досягати якісного результату швидше.

Тепер ми перевели ці знання, набуті на власному досвіді, в навчальну програму для того, аби школярі мали практичні, прикладні знання і вміння, які можна монетизувати вже й одразу.
Розкажіть, будь ласка, докладно про новий курс графічного дизайну?

Фактично мова йде про два різних курси. Професійну дизайнерську підготовку ми щойно з вами обговорили. Його основний акцент – це третій кит успіху фрілансера. Ми працюємо з дорослими підлітками та вчимо їх, як почати шлях дизайнера-фрілансера, перш за все з точки зору самопрезентації та власної промоції.

Разом з тим ми багато часу приділяємо безпосередньо основам дизайн-підготовці. Як приклад, наші слухачі виконують наступні роботи: авторський пакет стікерів, листівок, аватарок, макети артпринтів для використання на одязі, сумках, горнятках, в оформленні інтер'єру, взуття.

На професійній дизайн-підготовці серед робіт слухачів - запакований власний профіль в Інстаграм: шапка профілю, аватарки вічних сторіз, дизайн сторіз, дизайн шаблонів дописів та власна візуальна концепція профілю для просування брендів. Така увага до Інстаграм зумовлена широким застосуванням та важливістю цього майданчику для дрібного і середнього бізнесу.

Також ми запускаємо новий курс базової дизайн-підготовки для школярів віком від 12 до 16 років. Там ми вчимо слухачів працювати з базовими графічними редакторами дизайнера – Adobe Photoshop та Adobe Illustrator. Ці програми слід сприймати перш за все як технічні засоби візуалізації тих чи інших ідей.

Головне – вміти творити саму ідею, і цей момент ми опрацьовуємо зокрема і на базовому курсі. Як казав Стів Джобс – ідея, це найдорожча валюта світу. Адже саме вміння генерувати ідеї є тим skill, який є головним у 21 столітті.

Технічні методи та інструменти – лише один з етапів. Наступний етап – дизайнерська грамота. Навіть якщо людина не має хист до малювання, за допомогою геометричних фігур та їх різних пропорцій, співвідношень та кольорів, ми досить просто отримуємо новий класний образ.

Дизайнерська грамота має свої правила. В межах нашого курсу ми будемо дуже багато говорити і практично працювати над її засвоєнням.
Чи вплинула пандемія на ринок ІТ та зокрема на вашу роботу?

Ну, особисто в мене з ковідом все стало набагато активніше, ніж до нього. Все зрозуміло – в людей впали продажі, і вони почали шукати, як вирішити це питання. Бізнес шукає нові інструменти представлення, а нові інструменти починаються з креативної ідеї – з дизайну. Від цього нікуди не подітись. І тому ринок ІТ-послуг зараз швидше на підйомі, принаймні якщо говорити за графічний дизайн.

Стосовно перспектив ринку фрілансу і зокрема дизайну – в найближчі 5 років можна точно спати спокійно. Тут на перше місце виходять професіоналізм та якість роботи. Халтура точно не працює. Ваші замовники та роботодавці чудово розуміють, за що платять гроші. І доволі легко ідентифікують – де робота професійна, а де, відверто кажучи, халтура.

Зауважу, що це ще одна ринкова перевага нашого курсу – ми надаємо підліткам знання та вміння, як закривати ті чи інші замовлення швидко та головне якісно. Вчимо їх працювати професійно, адже якість продукту, який ви робите, це частина вашого портфоліо та вашої репутації.
Чи є загроза знецінення праці та зниження вартості роботи дизайнерів через перенасичення ринку?

Ні. По-перше, до перенасичення ринку ще дуже і дуже далеко навіть у Львові. Крім того, є чимало міст та містечок, де бізнес лише починає усвідомлювати необхідність інвестувати у своє візуальне представлення. А по-друге, є чудова мудрість: якщо ви вважаєте, що хороший дизайн – це дорого, то спробуйте поганий:)

Будь-яка якісна робота не може бути дешевою за замовчуванням. Адже якісний графічний дизайн для бізнесу – це правильне сприйняття клієнтами товару, це візуальна ідентифікація, це репутація. Якщо дизайн – дешевий і слабенький, то і сприйняття буде відвідним. Ми, зокрема, пояснюємо це на курсі нашим учням – демпінгувати вартість своєї праці це не краща ідея. Адже без огляду на вік чи досвід ти працюєш якісно, на совість, але за відповідну ціну. Або – ні. Третього не дано.

Хочу наголосити, що для успішного спілкування із замовниками дуже важливо розвивати комунікаційні навички, які учні Академії СТАРТ_ІТ опановують в рамках курсу на тренінгах Soft Skills та Business Skills.

Секрет успіху графічного дизайнера полягає у правильній відповіді на три простих питаннях:
Як створити образ?
Як технічно грамотно реалізувати його?
І наостанок – як це монетизувати? Продати свою працю та себе, як успішного фахівця.
На ці питання ми відповідаємо в процесі проходження навчальної програми «Професійна дизайн-підготовка».
Тобто, якщо підсумувати, то ваш курс - це кузня молодих фрілансерів, які по його закінченню володіють необхідними знаннями та інструментами, аби одразу ж приступати до роботи?

Так! Теорія без практики позбавлена сенсу, а наш курс – це дуже і дуже багато практики. І я знову наголошую – це не лише практика технічних навичок, а значно більше. Комунікація з замовниками та всередині команди, розбір практичних кейсів тих чи інших кризових ситуацій, самопрезентація та самопросування – це все відбувається під час навчання.

В сучасному світі ніхто не може дати вам гарантій успіху, що чудово проілюструвала пандемія. Та ми даємо інструменти, і кожен сам вирішує, де їх застосовувати. Це як у відомій оповіді про голодних людей на березі моря: на нашому курсі вам не дадуть рибу, але навчать самому її ловити.
Чому саме Академія СТАРТ_ ІТ стала майданчиком для реалізації курсу?

Тут я знайшла повне розуміння своєї ідеї. Повернусь до курсу «Професійна дизайн-підготовка». Якщо коротко, то це історія про те, як практики на підставі професійних знань та власних набитих «гуль» вчать хлопців та дівчат, як досягти успіху.

В Академії СТАРТ_ІТ абсолютно усі викладачі – професіонали, які поєднують викладання та практичну роботу. Можливо саме тому тут я отримала підтримку та всі необхідні умови, аби запустити курс.
Можливо бажаєте щось розповісти на останок?

Основні моменти ми проговорили. Напевне залишається лише побажати удачі підліткам, які вступають в цей складний великий світ. Якщо хтось з них хоче відкривати для себе магію графічного дизайну, то запрошую на наш курс. Зустрінемось в Академії СТАРТ_ІТ.
Дякую за насичений діалог.
Запрошуємо школярів 14-16 років на креативний навчальний курс «Професійна дизайн-підготовка».

Вступ за співбесідою з базової підготовки за графічними редакторами Adobe Photoshop та Adobe Illustrator.

Бажаючі можуть пройти підготовчий курс «Базова дизайн-підготовка» (3 місяці).
Записатись на консультацію на сайті або за телефонами або за телефонами (067) 676-47-05, (095) 309-68-84.
Готові допомогти оформити документи щодня з 9:00 до 18:00 год.

Локація Академії «CТАРТ_ІТ»: м. Львів, вул. Федьковича, 60А, Бізнес-центр «Технопарк».
Зробіть крок до престижної роботи та гідного заробітку у сфері дизайну!
Записати дитину на навчання
Записати дитину на навчання